fbpx

Jak słuchać?

Telefon

Spreaker

iTunes

Google Podcasts

Youtube

Spotify

i wiele wiele innych…

Wystarczy pobrać wybraną aplikację na androida, by cieszyć się setkami podcastów.  Korzystasz z urządzenia Apple? Świetnie! – program do podcastów masz już zainstalowany i nazywa się „apple podcasts”. W dolnym prawym rogu kliknij lupę i wpisz „W Transie” (bez cudzysłowu). Otwórz podcast by słuchać dowolnego odcinka a by całej operacji nie powtarzać naciśnij „SUBSCRIBE”. Wracając do androida, jeśli Twój wybór padł na SPREAKER, który cieszy się dużą popularnością to po zainstalowaniu , w lupce wpisz „W TRANSIE” a potem kliknij „gwiazdę” < dzięki temu program zapamięta Twój wybór i dostaniesz przypomnienie o nowym odcinku gdy ten się pojawi. W innych programach zamiast „lupki” może pojawić się „plus” a zamiast „gwiazdy” napis „subscribe” lub inna ikona aplikacji. Ze SPREAKER i każdej innej aplikacji do podcastów można słuchać bezpośrednio (wymagane połączenie z internetem) lub pobrać do niej odcinki by słuchać offline w dowolnym momencie, np gdy jedziesz autem i możesz włączyć odcinek przez bluetooth na głośniki pojazdu.

Odcinki można także pobrać bezpośrednio ze strony i słuchać na swoim odtwarzaczu mp3 czy w telefonie lub po prostu online na stronie.

W USA kraju narodzin podcastingu 75% ludności wie czym on jest a ponad połowa słucha przynajmniej raz w tygodniu. Przeważająca większość słuchaczy robi to przez telefon wykonując codzienne czynności jak sprzątanie, uprawianie sportu, podczas spaceru czy dojazdu do pracy.

Komputer

Spreaker

iTunes

Youtube

Spotify

Player FM

Słuchanie z komputera wybranego podcastu jest podobne jak na telefonie z tym, że nie potrzeba raczej dedykowanego programu bo i tak najczęściej komputer jest podłączony do sieci. Albo pobierasz wybrane odcinki na dysk albo słuchasz online na stronie choćby wtransie.pl. Oczywiście zawsze możesz też odpalić spotify czy youtube, spreaker, player.fm itd.  W USA kraju narodzin podcastingu 75% ludności wie czym on jest a ponad połowa słucha przynajmniej raz w tygodniu. Przeważająca większość słuchaczy robi to przez telefon wykonując codzienne czynności jak sprzątanie, uprawianie sportu, podczas spaceru czy dojazdu do pracy.